Lotnisko na kursie wznoszącym


Przez pierwsze 11 miesięcy 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 2,65 mln pasażerów. W listopadzie największe wzrosty zanotowano w ruchu sieciowym międzynarodowym i połączeniach niskokosztowych. Najbardziej wypełnione były samoloty do Rzymu, Mediolanu i Lizbony.

To świetny wynik i ogromny sukces lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Prognozy na ten rok mówią o ponad 2,8 mln obsłużonych pasażerów. Obserwując dynamikę wzrostu w kluczowych segmentach ruchu, ten wynik staje się bardzo realny. Przed nami wciąż czas wzmożonego ruchu w okresie świątecznym – dodaje.

W samym tylko listopadzie 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 200 tys. podróżnych. To 7-procentowy wzrost w porównaniu do listopada 2016 roku. Z połączeń niskokosztowych skorzystało prawie 136 tys. osób. To o 26,5% więcej niż w zeszłym roku o tej porze. Wśród najpopularniejszych kierunków, obok Wysp Brytyjskich, znalazły się loty do Rzymu (średnio 93%), Lizbony i Mediolanu (po 92%) oraz na Teneryfę (91%). Dużą popularnością cieszą się nowe kierunki południowe – Palermo i Neapol, które notują wypełnienia samolotów rzędu 89-88%.

W ruchu sieciowym międzynarodowym wrocławskie lotnisko odnotowało ponad 20-procentowy wzrost z łączną liczbą 35 tys. obsłużonych pasażerów. Wpływ na to miała duża liczba połączeń do największych portów przesiadkowych w Europie. W tym momencie Port Lotniczy Wrocław oferuje 18 takich tras dziennie, między innymi do Frankfurtu nad Menem, Monachium, Dusseldorfu, a także Zurychu (zimowa nowość). W listopadzie z rejsów krajowych skorzystało 26 tys. osób – ogromną popularnością cieszyło się niskokosztowe połączenie do Gdańska (wypełnienie wyniosło prawie 84%). Z lotów czarterowych skorzystało ponad 3,3 tys. podróżnych.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę