WRO Airport Express – szybko i wygodnie


Od 6 grudnia trasę na linii Dworzec Wrocław – Port Lotniczy przejedziemy w ekspresowym tempie. Polbus PKS uruchomił szybkie połączenie z tylko jednym przystankiem – na Placu Dominikańskim. W dniu inauguracji przejazd będzie bezpłatny.

Autobusy Mercedes Benz Tourino mają jeździć średnio co 50 minut. Jak podkreśla przewoźnik, w razie dużego zainteresowania, WRO Airport Express będą kursować jeszcze częściej – co 25 minut. Inauguracyjny rejs wyruszy 6 grudnia spod lotniska o godz. 11.40, a z Dworca Wrocław o 12.30. Od 7 grudnia autobusy będą kursowały od wczesnych godzin porannych – rozkład jazdy znajduje się na stronie lotniska. Na pokładzie pasazerwoie będą mogli skorzystać z bezpłatnego internetu.

- Cieszymy się z nawiązania nowej współpracy. To z pewnością będzie pomocne dla pasażerów, którzy wylatują z Wrocławia, ale takie bezpośrednie połączenie z centrum będzie też atrakcyjne dla turystów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – To także nowe możliwości dla podróżujących z regionu. Mogą wysiąść na dworcu i bezpośrednio dojechać na lotnisko. Do tej pory nie było to tak wygodne – dodaje.

Bilet kupimy w jednym z całodobowych punktów na dworcu PKS oraz u kierowcy. Jego koszt to 10 złotych. W dniu inauguracji, 6 grudnia, przejazd będzie bezpłatny. Poza Polbusem, na wrocławskie lotnisko już teraz można dojechać linią 106 i 206. Dodatkowo, port lotniczy oferuje 3 tysiące miejsc parkingowych.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę