Świąteczna atmosfera w Europie


Światełka, choinki, grzane wino, pierniki. Coraz trudniej wyobrazić sobie święta bez jarmarków. Te najpiękniejsze w Europie znajdziemy w Brukseli (Charleroi), Monachium czy Rzymie dzięki bezpośrednim lotom z Wrocławia.

Jarmarki świąteczne od zawsze cieszą się dużą popularnością. Wywodzą się z Niemiec i to właśnie tam można spotkać ich najwięcej. Do najbardziej lubianych w Europie zalicza się jarmark w Monachium. Tamtejszy Mareinplatz jest co roku przyozdabiany straganami i choinką. Jej wysokość potrafi osiągnąć nawet 30 metrów.

Poza Niemcami, fascynację świętami można dostrzec też w Belgii. Co roku 2 kilometry kwadratowe Brukseli zamieniają się w morze straganów, na którym słuchając świątecznych melodii można kupić ozdoby czy świąteczne potrawy. – Bruksela jest niezwykle atrakcyjna o każdej porze roku, między innymi przez obecność instytucji europejskich, ale faktycznie, świąteczna atmosfera dodaje jej niebywałego uroku – mówi Monika Półtorzycka – Jon, manager ds. marketingu i PR na wrocławskim lotnisku. Do Brukseli Charleroi można polecieć z Wrocławia na początku grudnia już za 68 zł*.

Spośród europejskich jarmarków warto wyróżnić również ten na Piazza Navona w Rzymie. Do 6 stycznia znajdziemy tam mnóstwo szopek, wyrobów rękodzielniczych i niesamowitych ozdób choinkowych, które urzekły już niejednego turystę.

*Ryanair – 68 zł – w terminie 02.12-05.12, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 27.11)


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę