Z Wrocławia na Zanzibar


Z Wrocławia polecimy do jednego z najbardziej egzotycznych miejsc świata – Zanzibaru. Nowy kierunek na ten sezon ogłosiło biuro podróży Itaka. Pierwszy lot zostanie zrealizowany już 7 stycznia 2018 roku. Trwa sprzedaż wycieczek.

Zanzibar będzie najdalej zlokalizowanym miejscem, do którego dotrzemy bezpośrednio z wylotem z Wrocławia. Połączenia będą realizowane raz w tygodniu nowoczesnym Boeingiem 737-800 z 189 miejscami na pokładzie. Podróżni mogą się zdecydować na wypoczynek siedmio- lub czternastodniowy.

- Loty do Zanzibaru otwierają zupełnie nowy rozdział w działalności naszego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Pozwolą poznać magię kontynentu afrykańskiego, która właśnie tutaj objawia się najbardziej spektakularnie. Przy tym wszystkim będą ciekawą alternatywą dla popularnych kierunków południowych dostępnych tej zimy z Wrocławia, między innymi Wysp Kanaryjskich i Hiszpanii kontynentalnej, Portugalii, Włoch (w tym Sycylii), Izraela czy Maroka – dodaje.

Do wizytówek Zanzibaru należą: plaże z białym piaskiem, szmaragdowy ocean, doskonałe warunki do uprawiana sportów wodnych. Na uwagę zasługuje również miasto Zanzibar i jego atrakcje, między innymi stare miasto, które figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutaj też urodził się Freddie Mercury, lider kultowej grupy The Queen. Zanzibar jest znany jako światowej rangi eksporter przypraw. Warto zajrzeć również do parków narodowych, gdzie można spotkać między innymi małpę gerezę rudą oraz wielkie żółwie Aldabr.

Zanzibar to piąty kierunek, który tej zimy znajduje się w ofercie biur podróży. Czarterem polecimy też z Wrocławia na trzy wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich – Lanzarote, Fuerteventurę i Teneryfę (nowość). Siatkę uzupełniają wycieczki do Hurghady w Egipcie.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę