Zurych wystartował!


Salut wodny, szampan, tort – tak wyglądała inauguracja lotów do Zurychu, które uruchomiły debiutujące we Wrocławiu szwajcarskie linie SWISS.

Pierwszy lot z Wrocławia do Zurychu zainagurowany został 30 października około godz. 9.00. To historyczne wydarzenie uświetnili goście specjalni: Andrej Motyl – Ambasador Szwajcarii w Polsce, Wojciech Adamski – wiceprezydent Wrocławia, Frank Wagner i Peter Pullem – przedstawiciele linii SWISS i Lufthansa. Całości towarzyszyła specjalna oprawa – imponującego Bombardiera CS100 – jednego z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich – powitał salut wodny przygotowany przez Lotniskową Straż Pożarną. Nie brakowało słodkiego tortu i szampana dla pasażerów pierwszego rejsu.

Chcieliśmy podkreślić, jak ważne to wydarzenie. Zurych to trasa, o którą zabiegaliśmy od lat – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – We Wrocławiu swoje siedziby ma wiele szwajcarskich firm, między innymi Credit Suisse czy UBS. Dlatego ich przedstawiciele i klienci bardzo ucieszą się z nowych lotów. Poza tym Zurych jest ważnym połączeniem także ze względu na możliwość wygodnej przesiadki na trasie do Ameryki Północnej czy Azji, między innymi Bostonu, Delhi czy Dubaju – dodaje.

Loty do Zurychu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia połączeń do największych europejskich hubów przesiadkowych: Frankfurtu nad Menem, Monachium, Dusseldorfu, Kopenhagi i Warszawy. Rejsy na nowej trasie realizowane są trzy razy w tygodniu – poniedziałki, środy i piątki. Zurych to jedna z 11 nowości w zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław, który obowiązuje od 29 października. Znalazło się w nim rekordowe 50 połączeń – niskokosztowych, biznesowych i oferowanych przez biura podróży.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę