Najlepsi z najlepszych


Pierwsze miejsce w Polsce i jedenaste w Europie zajął Port Lotniczy Wrocław w rankingu portalu Sleepingairports.net. Zestawienie zostało przygotowane na podstawie opinii podróżnych z całej Europy.

Wrocławskie lotnisko wyprzedziło między innymi porty w Budapeszcie, Oslo czy Lotnisko Chopina w Warszawie. W rankingu brano pod uwagę różne czynniki, na przykład komfort, poziom obsługi, różnorodność serwowanych posiłków, czystość, a także intuicyjność w poruszaniu się po obiekcie. Na pierwszych miejscach dominują duże huby przesiadkowe i krajowe lotniska centralne, między innymi Helsinki, Monachium czy Zurych.

- Ten ranking ma dla nas tym większe znaczenie, że został stworzony przez pasażerów, którzy mają porównanie z innymi portami lotniczymi w Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław – dodaje.

To kolejny raz, gdy Port Lotniczy Wrocław zostaje doceniony przez pasażerów. Cztery razy z rzędu dostawał prestiżową nagrodę magazynu Business Traveller dla najlepszego portu regionalnego w Polsce. Z kolei w 2012 roku został uznany przez pasażerów za najbardziej przyjazne lotnisko w Polsce.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę