Ruszyły loty z Wrocławia do Zurychu


Na wrocławskim lotnisku w poniedziałek około godziny 9.00 zainaugurowano bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Zurychu.
- To trasa, o którą zabiegaliśmy od lat – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
- We Wrocławiu swoje siedziby ma wiele szwajcarskich firm, między innymi Credit Suisse czy UBS. Dlatego ich przedstawiciele i klienci bardzo ucieszą się z nowych lotów. Poza tym Zurych jest ważnym połączeniem także ze względu na możliwość wygodnej przesiadki na trasie do Ameryki Północnej czy Azji, między innymi Bostonu, Delhi czy Dubaju – dodaje.
Uruchomienie bezpośrednich lotów do Zurychu to również dobra wiadomość dla Szwajcarii, co podkreśla Andrej Motyl, Ambasador tego kraju w Polsce.
- Nie jesteśmy jedynie świadkami kolejnego lotu linii Swiss i ich Bombardiera do Polski, ale związania dwóch miast Szwajcarii i Polski nową, mocną więzią – więzią, która jest w stanie połączyć setki instytucji i tysiące osób. Te instytucje i osoby będą od tej pory na siebie oddziaływały częściej i bardziej różnorodnie niż kiedykolwiek wcześniej – mówi Andrej Motyl, Ambasador Szwajcarii w Polsce

Nowy przewoźnik we Wrocławiu

Inaugurując loty do Zurychu, wrocławskie lotnisko rozpoczęło współpracę z nowym przewoźnikiem – SWISS.  Szwajcarskie linie lotnicze są obecne na rynku od 2002 roku oraz  od 2005 są dobrze prosperująca częścią grupy Lufthansa. Głównym węzłem SWISS jest  lotnisko w Zurychu.
- Wrocław i region rozwijają się bardzo dynamicznie, a bezpośrednie połączenie z Zurychem oferowane trzy razy w tygodniu przez SWISS odpowiada na potrzeby rynku  oraz działającego tu prężnie biznesu. Do tego atrakcyjność turystyczna zarówno Zurychu, jak i Wrocławia otwierają zupełnie nowe możliwości dla podróżnych – mówi Frank Wagner, przedstawiciel Grupy Lufthansa, General Manager Sales Poland.
Na trasie Wrocław-Zurych przewoźnik latać będzie jednym z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich na świecie – Bombardierem CS100. Maszyna ma komfortową konfigurację foteli, większe toalety, szersze siedzenia i więcej miejsca na bagaż w kabinie.

Z Wrocławia na cały świat

Loty do Zurychu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia połączeń do największych europejskich hubów przesiadkowych.

- Z pewnością różnorodna oferta kierunków ułatwi naszym pasażerom organizację spotkań. Poza tym konsekwentny rozwój oferty zwiększa biznesową atrakcyjność regionu. Dostępność połączeń lotniczych jest dla wielu firm jednym z kluczowych elementów w przypadku decyzji o lokowaniu  inwestycji w nowym miejscu – mówi Dariusz Kuś.
To nie koniec dobrych wiadomości dla biznesu. Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększyła liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem do czterech dziennie. Dodatkowa operacja jest realizowana o godz. 9.25.
- To moment, w którym na frankfurckim lotnisku można zauważyć natężony ruch pasażerów z różnych krajów. Dla podróżujących nocnymi lotami długodystansowymi oznacza to mniejszy czas oczekiwania na samolot do Wrocławia, co podwyższa komfort podróży – mówi Dariusz Kuś. – To również nowe możliwości dla europejskich inwestorów przylatujących do stolicy Dolnego Śląska, którzy jeszcze dogodniej zaplanują business day w naszym mieście z możliwością powrotu w ten sam dzień – dodaje.
Łącznie do hubów przesiadkowych przewoźnicy sieciowi oferują z Wrocławia 18 połączeń dziennie:
- SWISS 3 razy w tygodniu do Zurychu,
- Lufthansa 4 razy dziennie do Frankfurtu nad Menem oraz 3 razy dziennie do Monachium,
- Eurowings 1 raz dziennie do Dusseldorfu,
- SAS 1 raz dziennie do  Kopenhagi,
- PLL LOT 6 razy dziennie do Warszawy

Nowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław obowiązuje od 29 października. Znalazło się w nim rekordowe 50 połączeń – niskokosztowych, biznesowych i oferowanych przez biura podróży.


Powrót do aktualności | Drukuj stronę