Zurych i częściej do Frankfurtu


Od 30 października należące do Grupy Lufthansa, linie Swiss Airlines, zapowiedziały uruchomienie długo oczekiwanych lotów do Zurychu. Czekali na nie przedstawiciele wielu szwajcarskich firm, między innymi Credit Suisse czy UBS, które mają swoje siedziby i oddziały na Dolnym Śląsku lub w sąsiednich regionach. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu – w poniedziałki (o 9:50), środy (15:05) i piątki (19:50). Podróż potrwa godzinę i 40 minut.

- Z ogromną przyjemnością rozpoczynamy współpracę z linią Swiss Airlines. Dzięki nowemu połączeniu znaczenie Wrocławia, jako ważnego ośrodka biznesowego, jeszcze się zwiększy, przyciągając kolejne firmy oraz inwestorów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Co ciekawe, nasze statystyki wymieniają Zurych, a obok niego jeszcze Brukselę i Paryż, jako miasta, do których do tej pory najczęściej lataliśmy z przesiadkami. Dlatego bezpośrednie loty to dobra wiadomość nie tylko dla biznesu, ale również turystów – dodaje.

To nie koniec dobrych wiadomości dla biznesu – od sezonu zimowego Lufthansa zwiększy liczbę rejsów na trasie do Frankfurtu nad Menem do czterech dziennie. Pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą dzięki temu wygodnie zaplanować podróż do wszystkich najważniejszych miast Europy, a także na trasach transkontynentalnych do Azji czy Ameryki Północnej. Z Wrocławia można polecieć także do Monachium (aż 3 połączenia dziennie od linii Lufthansa), Düsseldorfu, Kopenhagi, a także na Lotnisko Chopina, czyli główny port w Warszawie (6 połączeń PLL LOT).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę