Z Ryanairem do słonecznych Aten


- Grecja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wylotów wakacyjnych z naszego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Niskokosztowe loty do Aten to zupełnie nowe możliwości dla osób, które samodzielnie organizują wakacyjny wypoczynek, a także ciekawe uzupełnienie kierunków południowych, reprezentowanych w naszej ofercie  przez Hiszpanię czy Włochy – dodaje.

Ateny to prawdziwa europejska metropolia, w której nadal wyczuć można ducha starożytności. Jej wizytówką jest górujące nad miastem wzgórze Akropol. Znajduje się tam między innymi Partenon, Świątynia Nike czy Muzeum Akropolu. Warto zobaczyć i inne starożytne budowle, na przykład Teatr Dionizosa, Forum Rzymskie, Łuk Hadriana, Świątynię Zeusa czy stadion Kalimarmaro, na którym odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie.

Ateny to drugi po Krecie (Chania) grecki kierunek Ryanaira z wylotem z Wrocławia. Połączenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w tym sezonie samoloty latające na tej trasie były wypełnione w średnio 92%. W sumie w sezonie zimowym 2017/2018 linie Ryanair zaproponują około 30 kierunków z Wrocławia, w tym 8 nowości. Irlandzkie linie zapowiedziały uruchomienie lotów niskokosztowych do Palermo, Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo (Torp), Tel Awiwu, Brukseli (Charleroi) i Gdańska.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę