Port Lotniczy Wrocław – wrześniowe wzrosty


Przez pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 2,2 mln pasażerów. To prawie o 20% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Tylko we wrześniu było to aż 293 tys. osób. Nieprzerwanie dużym zainteresowaniem cieszą się loty na południe Europy – hitem są Lizbona, Teneryfa, Malta i Chania na Krecie.

W dziewięć miesięcy Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad dwa miliony pasażerów. Dla porównania w 2014 roku miało to miejsce dopiero w grudniu. – To ogromny sukces wrocławskiego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Wszystko wskazuje na to, że będzie to dla nas rekordowy rok. Szacujemy, że do końca grudnia obsłużymy 2,8 mln pasażerów – dodaje.

Tylko we wrześniu z wrocławskiego lotniska skorzystało 293 tys. osób. Ogromną popularnością cieszyły się loty niskokosztowe (wzrost o 22,5%). Hitem było południe Europy, o czym świadczyły wypełnienia samolotów na trasie do Portugalii, Hiszpanii czy Grecji. W przypadku Lizbony, Teneryfy, Malty czy Chani zajętych było średnio 96-97%. Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty do Wielkiej Brytanii. Wypełnienia samolotów lecących do Glasgow czy Londynu Stansted wynosiło około 94%, a do Bristolu rekordowe, 95%.

Wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 36,5 tys. pasażerów). Wzrost odnotowały także połączenia krajowe – o 25%. We wrześniu podróżni chętnie korzystali z ofert biur podróży. Było ich o blisko 11 tys. więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Warto przypomnieć, że przez cały rok wrocławscy pasażerowie mają do dyspozycji czartery całoroczne – Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa – zimowa nowość, Lanzarote i Fuerteventurę) oraz Egipt (Hurghadę i Marsa Alam).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę