Nowy kierunek z Wrocławia


Wielki Plac, belgijskie frytki i czekolada. Poza tym mnóstwo zabytków i instytucji europejskich, które sprawiają, że majestat stolicy Belgii widać gołym okiem. Taka właśnie jest Bruksela – nowość w jesienno-zimowym rozkładzie lotów z Wrocławia.

Brukselę kojarzymy głównie z ważnymi instytucjami europejskimi. Nie bez powodu jest nazywana stolicą Europy. – W Brukseli mieści się między innymi siedziba Parlamentu Europejskiego, do którego wybieramy reprezentantów. Chociażby z tego powodu warto się tam wybrać i zobaczyć jak to wygląda od kuchni – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR, w Porcie Lotniczym Wrocław. – Poza tym, stolica Belgii jest bogata jeśli chodzi o różnego rodzaju zabytki – dodaje.

Spośród najpopularniejszych warto wyróżnić Wielki Plac, który znajduje się w samym centrum miasta. W jego sercu króluje gotycki ratusz, otoczony XVII–wiecznymi domami cechów kupieckich. Warto też wybrać się poza centrum, żeby obejrzeć „Europę w jednym miejscu”, czyli Brukselski Park Miniatur – Mini Europa Park. Znajdziemy tam 350 makiet zabytków z całego kontynentu, w tym polskie akcenty, takie jak pomnik poległych stoczniowców.

Pierwszy lot z Wrocławia do Brukseli Charleroi odbędzie się 31 października. Podróż w jedną stronę potrwa godzinę i 55 minut. Ceny są atrakcyjne. W dwie strony polecimy już za 78 zł*.

*Ryanair – 78 zł – lot w obie strony z bagażem podręcznym, w terminie 31.10-02.11. Cena aktualna na dzień 2.10.2017r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę