Jesień na południu


Gdzie złapać ostatnie promienie słońca i wypocząć na piaszczystej plaży? Maroko, Hiszpania, Włochy i Portugalia to gwarancja udanego urlopu. Na szczególną uwagę zasługuje Malaga – na którą po raz pierwszy polecimy z Wrocławia również jesienią i zimą.

- Dzięki rozbudowanej siatce połączeń i atrakcyjnym kierunkom, wrocławscy podróżni planują wypoczynek także po zakończeniu tradycyjnego sezonu urlopowego. W tym roku po raz pierwszy będą mogli poznać uroki Malagi również jesienią i zimą. To jeden z najchętniej wybieranych wakacyjnych połączeń z oferty wrocławskiego lotniska – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Krajobraz „rajskiego miasta” tworzą przejrzyste wody Morza Śródziemnego, spokojne zatoczki oraz piękne plaże. Coś dla siebie znajdą osoby preferujące aktywny wypoczynek. Wybrzeże uważane jest też za mekkę golfistów, miłośników flamenco czy corridy. Malaga słynie również z zabytków, pamiętających czasy starożytnych Maurów. To między innymi słynna katedra, która pozbawiona jest jednej z wież, przez co miejscowi zwykli nazywać ją „jednoręką”. Na listę miejsc wartych zobaczenia trzeba wpisać słynne muzeum Pabla Picassa. Obiekt jest jednocześnie miejscem urodzenia artysty.

Gwarancję pogody dadzą też inne południowe kierunki dostępne w jesienno-zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław. Podróżni mają do wyboru między innymi Palermo i Neapol (nowości od Ryanaira), Agadir (nowość od Wizz Air), Maltę, Madryt, Teneryfę, Rzym, Mediolan, Lizbonę czy Tel Awiw. Turyści znajdą tu niezwykle zróżnicowane krajobrazy i malowniczą przyrodę, fascynujące zabytki, a także specjały miejscowej kuchni. Ceny są bardzo atrakcyjne – na przykład ceny lotów do Neapolu rozpoczynają się od 144 zł w obie strony*.

*Ryanair – Neapol – w terminie 06.11-10.11, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 29.09).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę