Szkocka kraina baśni


Muzeum whisky, mroczne podziemia, malowniczy park w centrum miasta. Między innymi tym przyciąga turystów Edynburg – stolica Szkocji. Zwiedzanie krainy kiltów i baśni będzie jeszcze łatwiejsze. Od 29 października Wrocław i Edynburg połączą linie Ryanair.

Nowy kierunek to dobra wiadomość przede wszystkim dla turystów. Edynburg słynie między innymi z malowniczej zabudowy z przeplatającymi się stylami architektury. Dowodem na to jest fakt, że całe centrum miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przekonać się czy słusznie, będziemy mogli 2 razy w tygodniu – w czwartki (wylot z Wrocławia o godz. 15.10) i niedziele (o 7.00). Lot potrwa 1 godzinę i 25 minut.

- Oczywiście w Edynburgu żyje i pracuje wielu Polaków, ale stolica Szkocji to też niezwykle intersujący punkt na turystycznej mapie Europy. Teraz podróż tam jest jeszcze łatwiejsza, zatem warto przekonać się o tym osobiście – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Wśród najpopularniejszych atrakcji Edynburga wymienia się muzeum poświęcone narodowemu trunkowi Szkotów – Scotch Whisky Heritage Centre, a także Pałac Holyrood, gdzie często wizyty składa królowa Elżbieta II. Bilety na lot w listopadzie można znaleźć już za 137 zł* w obie strony.

*Ryanair – 137 zł – lot w obie strony z bagażem podręcznym w terminie 29.10-02.11. Cena aktualna na dzień 18.09.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę