Podróżni uwielbiają latać z Wrocławia


Port Lotniczy Wrocław jest przykładem, że Polacy pokochali latanie. Przez osiem miesięcy 2017 roku z jego usług skorzystało blisko 2 mln pasażerów. Podróżnych przyciągają atrakcyjne nowości, a także komfort podróżowania i jakość obsługi.

Przez osiem miesięcy 2017 roku z usług Portu Lotniczego Wrocław skorzystało 1 919 234 podróżnych. Dla porównania w 2014 roku 2-milionowego pasażera obsłużono dopiero w grudniu. Tylko w sierpniu 2017 roku latających z Wrocławia było prawie 306 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku, a wrocławskie lotnisko odnotowało wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Hitem jest południe Europy, gdzie pasażerowie chętnie latają na samodzielnie zorganizowany wypoczynek. W przypadku Malagi, Alicante i Teneryfy średnie wypełnienie samolotów na tych trasach wyniosło blisko 97%, a Lizbony i Krety (Chania) około 96%.

Nasze lotnisko jest najlepszym przykładem, że Polacy pokochali latanie. Liniom lotniczym udaje się ściągnąć na pokłady tych, którzy do tej pory preferowali pociągi i samochody, uważając podróż samolotem za zbyt drogą. Co ciekawe, w naszym przypadku turystyka lotnicza działa w obie strony. Dolny Śląsk stał się miastem atrakcyjnym z punktu widzenia mieszkańców Europy – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W obecnym rozkładzie lotów jest blisko 70 kierunków. Wśród nich znajdują się takie nowości, jak Lizbona, Majorka, Lwów, Reykjavik, Tel Awiw. Ale to nie koniec zmian. W jesienno-zimowym rozkładzie zadebiutują: Agadir (Wizz Air), Palermo, Neapol, Edynburg, Leeds/Bradford, Oslo Torp, Gdańsk, Bruksela Charleroi i Tel Awiw (Ryanair), a także Zurych (Swiss Airlines). Z kolei od marca 2018 roku z Wrocławia polecimy do Porto w Portugalii, Kutaisi w Gruzji, Bazylei w Szwajcarii i Goteborgu w Szwecji (Wizz Air).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę