Jesteśmy najszybsi na świecie


Emocjonujący bieg po pasie startowym? W Budapeszcie wszystko jest możliwe! Przedstawiciele Portu Lotniczego we Wrocławiu wzięli udział w biegu dobroczynnym i okazali się… najszybsi na świecie po raz trzeci.

Impreza Runway Run była niecodzienną okazją, żeby przebiec po wykorzystywanym na co dzień pasie lotniczym w stolicy Węgier, a przy okazji wspomóc cel charytatywny. Zebrane środki zostały przekazane na fundację SUHANJ, która wspiera działalność sportową dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin oraz brytyjską organizację Anthony Nolan Foundation, która pomaga pacjentom z białaczką.

Pracownicy lotnisk i linii lotniczych z całego świata mogli wybrać dystans 5 lub 10 km. W międzyczasie na równoległej drodze odbywał się normalny ruch lotniczy. Wśród uczestników pojawili się przedstawiciele Portu Lotniczego Wrocław. Wszyscy osiągnęli bardzo dobre wyniki, a ich rezultat grupowy okazał się najlepszy spośród wszystkich startujących drużyn lotniskowych.

- Zawsze chętnie wspieramy inicjatywy, które pomagają innym, dlatego regularnie pojawiamy się w Budapeszcie. Bardzo nas cieszy, że ponownie okazaliśmy się najlepsi. Z taką drużyną każdy kilometr to przyjemność mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, uczestnik biegu. W Budapeszcie pobiegli również: Tomasz Skóra, Przemysław Marcinkowski, Małgorzata Czaja, Maciej Czaja i Wojciech Kucia.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę