Zurych – serce Europy


Kraina biznesu, zegarków i sera. Szwajcaria kojarzy się z wieloma rzeczami, ale zawsze pozytywnie. Od 29 października podróżujący z wrocławskiego lotniska będą mogli skonfrontować swoje skojarzenia z rzeczywistością, a to dzięki nowemu połączeniu do Zurychu.

Połączenie będzie realizowane przez należące do Grupy Lufthansa linie Swiss Airlines, które debiutują na wrocławskim lotnisku. Loty do Zurychu będą odbywać się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki (o 9:50), środy (15:05) i piątki (19:50). Podróż potrwa godzinę i 40 minut. Nowy kierunek to dobra wiadomość, zwłaszcza dla klientów biznesowych.
- Z ogromną przyjemnością rozpoczynamy współpracę z linią Swiss Airlines. Na to połączenie czekało wiele międzynarodowych firm, które mają siedziby we Wrocławiu takich jak Credit Suisse czy UBS – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Mimo, że to właśnie kadra firm będzie głównym klientem połączenia, kierunek jest również atrakcyjny dla turystów. Właśnie tam zobaczymy między innymi Muzeum Piłki Nożnej pod patronatem FIFA, czy malownicze stare miasto – dodaje.

Loty do Zurychu będą uzupełnieniem oferowanych z Wrocławia połączeń do największych hubów przesiadkowych. Na ten moment to 17 połączeń dziennie – do Frankfurtu nad Menem (3 połączenia dziennie), Monachium (3 połączenia dziennie), Düsseldorfu (1 połączenie), Kopenhagi (1 połączenie), a także na Lotnisko Chopina, czyli główny port w Warszawie (sześć połączeń obsługiwanych przez PLL LOT, a trzy przez linie Ryanair). Warto przypomnieć, że od sezonu zimowego Lufthansa zwiększy liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem. Pojawi się wówczas aż osiem dodatkowych lotów w tygodniu.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę