W sierpniu 21,8% pasażerów więcej


W sierpniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył 305,8 tys. pasażerów. To o 21,8% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. W szczycie sezonu wakacyjnego wyraźnie wzrosło zainteresowanie lotami na południe Europy. Samoloty do Malagi, Alicante czy na Teneryfę wypełnione były blisko w 100%.

W sierpniu Port Lotniczy Wrocław odnotował wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Ogromną popularnością cieszyły się połączenia niskokosztowe, które wybrało o 22,7% więcej pasażerów, a także loty do największych europejskich hubów przesiadkowych (tu wzrost również wyniósł 22,7%). Sierpień przyniósł duży wzrost liczby podróżnych wybierających loty czarterowe – było ich więcej aż o 19,8%. W sumie od stycznia do sierpnia 2017 roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało 1 919 234 podróżnych. To o ponad 313 tys. więcej niż w tym samym okresie 2016 roku. Systematycznie wzrasta liczba pasażerów, którzy przyjeżdżają do nas spoza Dolnego Śląska. W samym sierpniu wzrosła ona o kilka procent.

Lotnisko odnotowało również duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń na południe Europy, które są realizowane głównie przez linie Ryanair i Wizz Air. Jest to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów lecących do Hiszpanii, Grecji czy Portugalii. W przypadku Malagi, Alicante i Teneryfy wyniosło blisko 97%, a Lizbony i Chanii około 96%. Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty do Wielkiej Brytanii. Wypełnienia samolotów lecących do Shannon i Glasgow wyniosły średnio 96%.

Wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 32 tys. pasażerów). Wzrost odnotowały także połączenia krajowe – o 22,7%. Wciąż niesłabnąca popularnością cieszą się loty linii Ryanair na lotnisko im. Chopina w Warszawie (wzrost o 50,9%). W szczytowym momencie sezonu wakacyjnego podróżni licznie korzystali z ofert biur podróży. W sierpniu tego roku było ich o ponad 11 tys. więcej w porównaniu do ubiegłego roku.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę