Drugi samolot i cztery nowe kierunki


Rozbudowa bazy i aż cztery nowe trasy z Wrocławia w rozkładzie na wiosnę-lato 2018 roku ogłosili dzisiaj przedstawiciele linii Wizz Air. Polecimy do Porto, Kutaisi, Bazylei i Goteborgu. To będzie rekordowo bogata siatka tego przewoźnika z wrocławskiego lotniska.

Linie Wizz Air ogłosiły cztery nowe kierunki w rozkładzie lotów na wiosnę-lato 2018 roku. Od marca z Wrocławia polecimy do Porto w Portugalii, Kutaisi w Gruzji, Bazylei w Szwajcarii i Goteborgu w Szwecji. Dodatkowo wrocławska baza operacyjna powiększy się o drugi samolot Wizz Air. W Porcie Lotniczym Wrocław na stałe stacjonować będzie kolejny Airbus A320. W dłuższej perspektywie oznacza to powiększenie siatki połączeń wrocławskiego lotniska.

- Linie Wizz Air to nasz bardzo ważny partner, który sukcesywnie rozwija swoją działalność we Wrocławiu. Przewoźnik dostrzega potencjał miasta i inwestuje w infrastrukturę. Rozwój bazy operacyjnej oznacza długofalową rozbudową siatki połączeń z naszego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Nowe kierunki znakomicie uzupełnią ofertę lotów z Wrocławia. Jestem przekonany, że okażą się hitem lata 2018 i powtórzą sukces ostatnich nowości przewoźnika – dodaje.

Wizz Air jest związany z wrocławskim lotniskiem od 2006 roku. Wtedy uruchomił swoje pierwsze połączenie do Dortmundu. Cztery lata później otworzył we Wrocławiu swoją bazę operacyjną z samolotem Airbus. Obecnie Wizz Air lata z Wrocławia w 10 kierunkach. Najwięcej przelotów oferuje do Wielkiej Brytanii (Londyn Luton, Doncaster Sheffield i Birmingham). Przewoźnik proponuje również dwa skandynawskie połączenia (Oslo Torp i Sztokholm Skavsta) i dwa – niezwykle popularne – na Ukrainę (Kijów i Lwów). Siatkę uzupełniają Reykjavik (nowość w letnim obecnego rozkładu lotów), Dortmund i Eindhoven. Z kolei już od 2 listopada podróżni polecą do Agadiru w Maroku.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę