Jesienna premiera: Palermo


Największa w Europie liczba dni słonecznych, zachody słońca w porcie, wąskie uliczki i rybne targi. Poznajcie Palermo, nowość w jesiennym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław od linii Ryanair.

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Od wieków fascynuje przybyszów z całego świata swoją egzotyką, bogactwem zabytków i fantastycznymi krajobrazami, które stały się natchnieniem dla wielu artystów. Już przez starożytnych nazywana Wyspą Słońca, szczyci się największą w Europie liczbą godzin słonecznych w ciągu roku.

Dzień w Palermo można rozpocząć od zwiedzania największych zabytków miasta, jak na przykład XIX-wiecznego Wielkiego Teatru, Katedry będącej mozaiką różnorodnych styli architektonicznych, czy Quattro Canti – przepięknego skrzyżowania otoczonego czterema pałacami, fontannami i rzeźbami symbolizującymi cztery pory roku. Na odpoczynek po zwiedzaniu proponujemy wybrać się do cichego i spokojnego ogrodu botanicznego lub do portu pełnego stoisk ze świeżymi owocami morza i rybami. Wieczory najlepiej spędzić w dzielnicy Kalsa, gdzie gwar rozmawiających ludzi łączy się z okrzykami street foodowych sprzedawców i muzyką graną przez DJ-ów na środku placyków.

Loty z Wrocławia do Palermo będą realizowane od 30 października (w każdy poniedziałek i piątek). Warto śledzić ofertę przewoźnika – ceny w listopadzie rozpoczynają się już od 322,20 zł*. Oprócz Sycylii linie Ryanair uruchomią jesienią loty do Leeds-Bradford, Edynburga, Neapolu, Oslo, Tel Awiwu, Brukseli-Charleroi i Gdańska. Razem z Agadirem od linii Wizz Air i Zurychem od Swiss Airlines, daje to 10 nowych kierunków ze stolicy Dolnego Śląska.

*Ryanair – 322,2 zł – lot w obie strony z bagażem podręcznym, w terminie 30.10-06.11. 13.11-17.11. Cena aktualna na dzień 17.08


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę