Hity od tanich linii


Teneryfa, Malaga, Lizbona. W szczycie sezonu letniego coraz większą popularnością cieszą się kierunki południowe z wylotem z Wrocławia. Samoloty na tych trasach są wypełnione niemal w 100%.

- Nasi podróżni bardzo chętnie organizują wakacje na własną rękę, a bogata oferta naszego portu doskonale im to ułatwia – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – W szczycie sezonu letniego wyraźnie widać, że jesteśmy entuzjastami południa Europy. Ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesiącach. Przyjemne temperatury przyciągają urlopowiczów również jesienią, a atrakcyjne ceny skłaniają do planowania wypoczynku także po wakacjach – dodaje.

W szczycie sezonu wakacyjnego w absolutnej czołówce wrocławskich lotów niskokosztowych znalazła się Teneryfa i Malaga. W lipcu loty z Wrocławia w tych kierunkach były wypełnione w średnio w 96,2%. Hiszpania przyciąga przyjemnym ciepłem, słońcem, malowniczymi krajobrazami, zabytkami i wieloma możliwościami aktywnego wypoczynku. Podobnie jak Lizbona – długo wyczekiwana nowość w letnim rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. W samolotach lecących w tym kierunku w lipcu zajętych było średnio 95,7% miejsc.

Wśród najpopularniejszych kierunków jest też Barcelona Girona. W lipcu samoloty na tej trasie były wypełnione średnio w 95,3%. Kilka dni wystarczy, by wypocząć na piaszczystym wybrzeżu, poczuć klimat miasta i zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca. Ułatwia to wygodny rozkład lotów – samoloty na tej trasie latają w środy i niedziele. Ścisłą piątkę zamyka Rzym Ciampino. W lipcu samoloty na tej trasie były wypełnione średnio w 95,1%. Z jednej strony bardzo interesujące miejsce, bogate w atrakcje turystyczne i historyczne. Z drugiej kusi życiem nocnym i uwielbianym jedzeniem. Oba oblicza można poznać dzięki połączeniom z wrocławskiego lotniska.

Połączenia na Teneryfę, do Malagi, Lizbony, Barcelony i Rzymu realizuje Ryanair.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę