Gdzie polecimy już jesienią?


Agadir, Palermo, Neapol, Zurych, Bruksela Charleroi – to tylko część nowości, z których skorzystają pasażerowie wrocławskiego lotniska. Nowy rozkład zacznie obowiązywać od końca października.

To będzie rekordowa jesień na wrocławskim lotnisku. Przewoźnicy zaproponują aż 10 nowości. O tak bogatej siatce połączeń zadecydowały stale rosnąca liczba pasażerów i intensywny rozwój linii lotniczych, które dostrzegają duży potencjał wrocławskiego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy południa Europy, osoby poszukujące nieodkrytych plaż Afryki, jak też podróżujący biznesmeni. Warto śledzić oferty przewoźników. Ceny są bardzo atrakcyjne – dodaje.

Od października linie Ryanair zaproponują aż 8 nowych kierunków. Pierwszy to Palermo na Sycylii – największej wyspie na Morzu Śródziemnym. Fascynuje egzotyką, bogactwem zabytków i krajobrazami. Drugą włoską premierą jest Neapol. Zachwyca położeniem – tuż nad błękitną zatoką z robiącym wrażeniem Wezuwiuszem w tle. Na uwagę zasługują również szkockie krajobrazy w Edynburgu, który uzupełni ofertę połączeń na Wyspy Brytyjskie, podobnie jak Leeds Bradford. Lotami na tej trasie z pewnością będą zainteresowani pasażerowie związani zawodowo z tym regionem. Do Oslo Torp warto przylecieć, aby poznać Muzeum Łodzi Wikingów oraz odwiedzić ratusz, w którym wręczana jest nagroda Nobla. Uruchomienie trasy do Gdańska dowodzi, że przewoźnik dostrzega potencjał w połączeniach krajowych. Podróżni na pewno będą zadowoleni także z połączeń do Brukseli Charleroi i Tel Awiwu. To ważne centra biznesowe, jak również miasta o ciekawej architekturze i niepowtarzalnym klimacie, które chętnie odwiedzają turyści.

Nowe połączenie ogłosił również Wizz Air. Z wrocławskiego lotniska polecimy do słonecznego Agadiru w Maroku. Na tym nie koniec nowości. Od 29 października należące do Grupy Lufthansa, linie Swiss Airlines, zapowiedziały uruchomienie długo oczekiwanych połączeń do Zurychu. To przede wszystkim dobra wiadomość dla pasażerów podróżujących w interesach, ale również dla osób, które szukają atrakcji turystycznych. Dodatkowo Lufthansa od sezonu zimowego zwiększy liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę