Agadir – perła zachodniej Afryki


Do jesienno-zimowego rozkładu wrocławskiego lotniska zawita prawdziwie egzotyczny kierunek – Maroko. Loty do Agadiru ruszą 2 listopada i będą realizowane przez linie Wizz Air w każdy czwartek. Bilety, w cenie od 129 zł*, są już w sprzedaży.

Maroko to idealna propozycja dla osób, które w sezonie jesienno-zimowym planują wakacje w słonecznym miejscu - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Jestem przekonany, że będzie to sukces na miarę innych tegorocznych nowości od linii Wizz Air, Lwowa i Reykjaviku, które notują bardzo dobre wskaźniki wypełnień samolotów – dodaje.

Maroko jest jednym z tych miejsc, gdzie słońce świeci ponad 300 dni w roku, a plaże ciągnące się przez 1800 kilometrów, stwarzają warunki do wypoczynku przez cały rok. Sam Agadir to miasto portowe, które znajduje się u wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Kusi setkami miejsc, których niepowtarzalny klimat zostaje w pamięci na długie lata. Jednym z nich jest Souk El Had d’Agadir, czyli ogromny bazar, na którym można znaleźć właściwie wszystko. Od ubrań i pamiątek przez owoce, aż po lokalne przyprawy, które przywiezione do Polski jeszcze długo będą przypominać o egzotycznych wakacjach.

Na osoby preferujące bardziej aktywny wypoczynek czekają pustynne wycieczki na quadach. Ta forma rozrywki dostarczy mocnych wrażeń, ale pozwoli również poznać lokalną przyrodę oraz otwartych ludzi, którzy często zapraszają przyjezdnych na herbatę i poczęstunek. Wieczorem warto wybrać się na diabelski młyn La Grande Roue Agadir. Widok z karuzeli rozciąga się zarówno na ocean, co pozwala podziwiać malownicze zachody słońca, jak i na miasto, którego rozświetlone ulice ukazują ducha i różnorodność Agadiru.

*Bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi. Ceny zawierają bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach maksymalnych 55 x 40 x 23 cm.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę