Wrocławskie lotnisko z europejskim certyfikatem


Wraz z wejściem w życie rozporządzenia Komisji Unii Europejskiej wprowadzony został unijny system certyfikacji. Miało to na celu ujednolicenie standardów na starym kontynencie. Proces konwersji certyfikatu wrocławskiego lotniska zakończył się 1 sierpnia 2017r., a nowy dokument został wydany na czas nieokreślony. Jak podkreślają władze wrocławskiego lotniska, uzyskać certyfikat nie było łatwo, a ten sukces należy do wszystkich pracowników, którzy byli niezwykle zaangażowani w projekt.

- Efektem są wymierne korzyści. Poza aspektami organizacyjnymi posiadanie unijnego certyfikatu to także zwiększona wiarygodność Portu Lotniczego Wrocław dla linii lotniczych i potwierdzenie najwyższych standardów obowiązujących na lotnisku. Dołączenie do światowej czołówki lotnisk w tym zakresie sprawia, że przewoźnicy międzynarodowi będą jeszcze chętniej rozwijali we Wrocławiu swoją ofertę połączeń lotniczych. Wzrośnie też atrakcyjność regionu dla potencjalnych inwestorów – mówi Jarosław Wróblewski, Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A.

To nie jedyny sukces lotniska we Wrocławiu w ostatnim czasie.  Już czwarty raz udało się zdobyć jedno z najbardziej liczących się wyróżnień świata podróży i biznesu – Business Traveller Award dla najlepszego lotniska regionalnego. Wrocławskie lotnisko znalazło się także w gronie 40 najlepszych portów lotniczych w Europie w 2016 r. Ranking stworzono na bazie głosowania pasażerów korzystających z serwisu sleepingairports.net.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę