Rekordowy lipiec na wrocławskim lotnisku


Od stycznia do końca lipca wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1,6 miliona pasażerów. Tylko w lipcu było ich prawie 315,5 tys. To blisko 60 tys. więcej niż w tym samym czasie rok temu.
- W ubiegłym miesiącu zanotowaliśmy nie tylko największy dotąd wzrost ruchu pasażerskiego, ale również rekordowe wypełnienia samolotów odlatujących z naszego lotniska, które na niektórych trasach przekraczały 96% – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.
Lipiec przyniósł wzrosty we wszystkich segmentach ruchu lotniczego. O 22,7% więcej osób niż przed rokiem wybrało loty niskokosztowe. Wzrosła też liczba podróżnych, którzy zdecydowali się na sieciowe połączenia międzynarodowe – o 23,5%. Natomiast o 31,2% więcej pasażerów skorzystało z połączeń krajowych. Miniony miesiąc przyniósł także wzrost zainteresowania lotami czarterowymi. Ten rodzaj podróży wybrało o 17,1% więcej turystów niż rok temu.

Lipiec zdominowały loty niskokosztowe na południe Europy. Skorzystało z nich ponad 157 tys. podróżnych. Było to widoczne szczególnie po średnich wypełnieniach samolotów. W lipcu pobiły one dotychczasowe rekordy, zwłaszcza na trasach do Hiszpanii, Włoch i Grecji. W przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnie wypełnienie przekraczało 96%, natomiast do Barcelony, Madrytu, Rzymu, Lizbony i Palmy na Majorce plasowało się w okolicy 95%.
W lipcu o ponad 10 tys. turystów więcej niż w ubiegłym roku zdecydowało się na połączenia czarterowe. Więcej podróżnych obsłużono też w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. Takich pasażerów było ponad 35,5 tys.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę