Zobacz Madryt


W Madrycie nie sposób się nudzić. Do największych atrakcji stolicy zaliczyć można bez wątpienia muzeum Prado. Właśnie tam znajdziemy obrazy najważniejszych przedstawicieli malarstwa klasycznego: od Francisco Goyi, przez Rembrandta i Tycjana, aż do Bosha. Stolica Hiszpanii oczaruje nie tylko wielbicieli sztuki, lecz także fanów sportu. Madryt jest mekką kibiców piłki nożnej. To właśnie z tego miasta pochodzi 12-krotny zdobywca Ligi Mistrzów – Real, a także odwieczny rywal królewskich – Atletico.

Wydarzeniem, które każdego roku sprowadza do miasta wielu turystów jest sierpniowa fiesta La Paloma. Właśnie wtedy cały Madryt bawi się do białego rana podczas ulicznych koncertów, pokazów czy zabaw. Po fieście warto wybrać się na spacer po królewskich ogrodach, których zieleń potrafi ostudzić rozgrzane hiszpańskim słońcem emocje.

Z Wrocławia do Madrytu można dolecieć przez cały rok w każdy wtorek i sobotę z liniami Ryanair. W sierpniu bilety na podróż tam i  z powrotem można kupić za ok. 500 zł*

*Wylot 5 sierpnia: 161,10 zł, powrót 8 sierpnia: 337,33 zł. Ceny za podróż z bagażem podręcznym aktualne na dzień 21 lipca 2017r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę