Moda wysokich lotów


„Across Europe with best fashion illustration 2017 -2018” to wystawa przedstawiająca trendy proponowane przez największych światowych projektantów mody, przedstawione przy pomocy różnych technik ilustratorskich. Wśród 35 artystów, których prace można obejrzeć w hali ogólnodostępnej Portu Lotniczego Wrocław, znalazły się również – Joanna Gniady i Anna Halarewicz, których twórczość związana jest również z Wrocławiem.

- Wrocławskie lotnisko jest nie tylko doskonałym miejscem na początek podróży, ale również na spotkanie ze sztuką – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Cieszymy się, że tak szerokiej publiczności, jaką są nasi pasażerowie, możemy przedstawić dzieła wybitnych artystów, wśród nich twórców związanych z naszym regionem. To prace na prawdziwie światowym poziomie.

Wystawę można oglądać do 30 lipca 2017 r. Później będzie ona prezentowana m.in. w Niemczech, Francji i Szwajcarii. Na wrocławskim lotnisku wystawiane były do tej pory dzieła m.in. Magdaleny Abakanowicz, Jerzego Kosałki, Tomasza Urbanowicza oraz Urszuli Wilk. Natomiast przed terminalem Portu Lotniczego Wrocław znajduje się instalacja kinetyczna Copernicus, której autorem jest wrocławski artysta Piotr Jędrzejewski.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę