Kierunek: Wschód


Rejsy ze stolicy Dolnego Śląska do Kijowa realizowane są we wtorki, czwartki i soboty, z kolei do Lwowa w każdy wtorek i sobotę. Średnie wypełnienie samolotów na tych trasach w czerwcu 2017 roku w przypadku Kijowa wynosiło 90,4%, a Lwowa 85,6%.

- To kierunki, które od początku cieszą się ogromną popularnością. Doceniają je pasażerowie podróżujący w celach biznesowych, turystycznych, jak i Ukraińcy pracujący lub studiujący na Dolnym Śląsku. W naszej ocenie mają też wielki potencjał, dlatego rozmawiamy z przewoźnikami  o możliwości zwiększenia liczby połączeń na Ukrainę – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Kijów cieszy się popularnością zarówno wśród osób podróżujących w interesach, jak i turystów, których przyciągają tu liczne ukraińskie zabytki. Do miejsc wartych obejrzenia na pewno należą tu: Peczerska Ławra – kompleks klasztorny, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, cerkwie św. Zofii, św. Andrzeja oraz św. Michała. Z pewnością interesująca będzie też przechadzka po najważniejszej arterii miasta – Krieszczatiku, przy którym leży też słynny Majdan Niepodległości. Po zwiedzaniu miasta warto skosztować miejscowych przysmaków, jakimi są m.in. suszona ryba czy kwas chlebowy – napój bardzo popularny na Ukrainie.

Z kolei Lwów to dla wielu Polaków podróż sentymentalna. Znajduje się tu wiele miejsc związanych z polską historią m.in. w Opera Lwowska (dawny Teatr Wielki), gdzie wystawiano m.in. sztuki Fredry. To także Lwowska Galeria Sztuki, w której podziwiać można dzieła m.in. Jana Matejki czy Juliusza Kossaka, a także Muzeum Historyczne Miasta Lwowa. Warto też odwiedzić Stare Miasto, wpisane na listę UNESCO. Lwów to także wspaniałe restauracje o klimatycznych wnętrzach, w których panuje niezwykle serdeczna i ciepła atmosfera.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę