Teneryfa – hit lata


Teneryfa to miejsce niezwykle różnorodnych krajobrazów, a na dodatek jest tu kilka stref klimatycznych. Wulkan El Pico del Teide dzieli wyspę na dwie części. Na południu jest cieplej i bardziej sucho. Tutaj też znajduje się Costa Adeje, największe centrum turystyczne wyspy, z wieloma hotelami, restauracjami i szerokimi piaszczystymi plażami. Z kolei na północy dominuje bujna, niezwykle zróżnicowana roślinność, w tym las tropikalny. Znajdziemy tam też naturalne czarne plaże.

Jeśli szukamy niezwykłych miejsc, warto odwiedzić słynące z fantastycznych krajobrazów Parque Nacional del Teide. Z kolei w parku etnograficznym Güímar zobaczyć można tajemnicze, pobudzające wyobraźnię piramidy Guanczów – rdzennych mieszkańców wyspy. Teneryfa spodoba się też wszystkim miłośnikom aktywnego wypoczynku, w tym zwłaszcza górskich wędrówek oraz wypraw rowerowych. Wyspa słynie również ze znakomitych warunków dla fanów sportów wodnych – surfingu, windsurfingu, a także kitesurfingu.

Podróż z Wrocławia na Teneryfę zajmuje 4 godz. 20 minut. Samoloty irlandzkiego przewoźnika Ryanair latają w każdy poniedziałek. Wylot z wrocławskiego lotniska jest o 13.40, a z Teneryfy o 6.55. Warto śledzić ofertę przewoźnika. Ceny są bardzo atrakcyjne.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę