Rekordowe półrocze na wrocławskim lotnisku


Od stycznia do czerwca tego roku Port Lotniczy Wrocław odnotował wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Ogromny sukces odniosły przede wszystkim połączenia niskokosztowe, które wybrało o 17,5 % więcej pasażerów, a także loty do największych europejskich hubów przesiadkowych – Frankfurtu nad Menem, Monachium, Düsseldorfu i Kopenhagi. Tu wzrost wyniósł 7,2%. Ostatnie półrocze przyniosło duży wzrost liczby podróżnych wybierających loty czarterowe. Było ich więcej o 72 tysiące, czyli aż o 28,9%. W sumie w pierwszym półroczu 2017 roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 1,298 mln podróżnych. To o ponad 200 tys. więcej niż w 2016 roku.

Pierwsze półrocze przyniosło duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń na południe Europy. W przypadku Rzymu było to 92 %, Lizbony – 93%, Malagi – 93%, Madrytu – 91% i do Mediolanu – 92%. Rekordowy rezultat osiągnęła Teneryfa, która przekroczyła wynik 94%. Od stycznia do czerwca 2017 roku wzrost odnotowały także połączenie krajowe – o 28,4%. Wciąż nie słabnie popularność lotów do Warszawy, które są realizowane przez PLL LOT oraz Ryanair. Liczba pasażerów wybierających to drugie połączenie wzrosła o 72,5% w stosunku do tego samego okresu 2016 roku.

Wzrostową tendencją wrocławskiego lotniska potwierdzają również jego wyniki z czerwca tego roku. Tu również widoczny jest wzrost liczby pasażerów, który wyniósł 17,2%. W tym miesiącu było ich blisko 280 tys. To o ponad 41 tys. osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Więcej było też podróżnych korzystających z tanich połączeń międzynarodowych – o 22,1% oraz lotów czarterowych. W tym wypadku wzrost wyniósł blisko 12%. Wszystko wskazuje na to, że na koniec tego roku Port Lotniczy Wrocław osiągnie prognozowany wynik 2,8 mln obsłużonych pasażerów, a być może nawet go przekroczy.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę