Zimą częściej do Frankfurtu


Dodatkowe rejsy będą realizowane od poniedziałku do niedzieli. Wylot z Frankfurtu planowany jest o godz. 9.25, przylot do stolicy Dolnego Śląska o 10.40. Z kolei wylot z Wrocławia przewidywany jest na godz. 11.15, z lądowaniem we Frankfurcie o godz. 12.45. Ponadto, do tej pory w sobotę realizowane były dwa rejsy, od sezonu zimowego będą cztery. To doskonała informacja dla przedstawicieli biznesu. Wrocław jest dzięki temu jeszcze lepiej skomunikowany z Frankfurtem, co ułatwia dogodne planowanie spotkań biznesowych przedstawicielom zagranicznych firm.

- Wcześniej tak wygodne planowanie bussines day we Wrocławiu nie było możliwe. Dzięki temu znaczenie stolicy Dolnego Śląska jako miejsca atrakcyjnego do lokowania międzynarodowego biznesu jeszcze wzrasta – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Najbardziej istotna jest dogodna godzina przylotu z Frankfurtu – o to zabiegaliśmy w rozmowach z przewoźnikiem, na tym zależało firmom prowadzącym działalność we Wrocławiu.

Obecnie pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji trzy rejsy dziennie do Frankfurtu nad Menem od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę (rano, południe, wieczór), a w sobotę dwa (rano, w południe). W sumie jest do wyboru 9 połączeń dziennie do europejskich hubów – największych międzynarodowych portów przesiadkowych. Poza Frankfurtem (4 połączenia dziennie) mogą polecieć do Monachium (3 połączenia dziennie), Düsseldorfu (jedno połączenie) i Kopenhagi (1 połączenie). Należące do Grupy Lufthansa linie Swiss Airlines zapowiedziały uruchomienie długo oczekiwanych lotów do Zurychu. Ruszą 29 października. Ofertę uzupełniają rejsy na Lotnisko Chopina w Warszawie (sześć obsługiwanych przez PLL LOT, trzy przez Ryanair).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę