Odliczamy do wakacji


Tel Awiw jest najważniejszą metropolią w tamtym regionie świata, a także centrum finansowym i technologicznym o globalnym znaczeniu. To kierunek ważny dla biznesu, a także niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W Tel Awiwie turyści mają do dyspozycji piękne plaże, o łącznej długości 14 km i przyjemną nadmorską promenadę. Będąc w Izraelu warto zobaczyć klimatyczny port w Starej Jaffie i oczywiście Jerozolimę. Zwiedzanie krętych, wąskich uliczek Starego Miasta pobudza wyobraźnię, podobnie jak widok Bramy Damasceńskiej, Ściany Płaczu czy Bazyliki Grobu Pańskiego. Na uwagę zasługują tutejsze restauracje – kuchnia Izraela jest niezwykle bogata. W czasie zwiedzania warto wzmocnić się sabih – pitą z pieczonym bakłażanem i jajkiem na twardo, czy shawarmą – grillowanym, skrajanym mięsem z różnymi dodatkami, podawanym w picie lub chlebie laff.

Wszystkie rejsy z Wrocławia do Tel Awiwu obsługiwane będą nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800 NG. Warto przypomnieć, że obecnie PLL LOT obsługują z Wrocławia krajowe połączenie do Warszawy (sześć rejsów dziennie). To niejedyne połączenie z Wrocławia do Tel Awiwu. Linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie od sezonu zimowego lotów na tej trasie dwa razy w tygodniu.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę