Blisko 19% pasażerów więcej


Na wrocławskim lotnisku widać duże zainteresowanie południem Europy. Hiszpania, Włochy, Portugalia – to kierunki z oferty tanich linii, które cieszyły się największą popularnością. Było to widoczne w wypełnieniach samolotów. W przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnio zajętych było ponad 94% miejsc, do Lizbony i Rzymu – ponad 92%, a na Maltę i do Madrytu – ponad 90%. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się niskokosztowe połączenia do Wielkiej Brytanii. Wypełnienia lecących tam samolotów należą do najwyższych i przekraczają 90%. W sumie połączenia niskokosztowe wybrało o 19% osób więcej niż w ubiegłym roku.

W maju 2017 roku wrocławskie lotnisko odnotowało wyjątkowo duży wzrost zainteresowania połączeniami czarterowymi. Wyniósł on 39,4%. Było to spowodowane zarówno większą liczbą tego typu rejsów, jak i szerokim wyborem kierunków oferowanych przez biura podróży. W siatce lotów czarterowych z Wrocławia w maju znalazły się między innymi: Egipt (Hurghada), Turcja (Antalya) oraz Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu, Heraklion i Kreta) oraz Hiszpania (Majorka). W czerwcu dołączą do nich dwie nowości: Tirana w Albanii i Kefalonia w Grecji. Docelowo do dyspozycji wrocławskich pasażerów będzie ponad 20 kierunków czarterowych.

W ubiegłym miesiącu więcej pasażerów podróżowało do największych europejskich hubów przesiadkowych (ponad 34 tys.). Wzrost wyniósł 11,7%. Wciąż wyjątkowo duża liczba pasażerów wybierała loty do Düsseldorfu. Wzrost na tej trasie wyniósł 70,2% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wzrost odnotowały także połączenie krajowe – o 26,6%. Wciąż nie słabnie popularność lotów linii Ryanair na lotnisko im. Chopina. Liczba pasażerów wybierających to połączenie wzrosła o 62,4% w stosunku do tego samego okresu 2016 roku.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę