Koncertowa wiolonczelistka


Znakomita koreańska wiolonczelistka Na-Young Lee wystąpi w niedzielę na wrocławskim lotnisku. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Koreańska artystka to nagradzana i wyróżniana w wielu konkursach muzycznych wiolonczelistka Na-Young Lee, która łączy muzykę klasyczną, elektroniczną i jazz. Podczas ponad 10-letniej kariery wystąpiła na wielu scenach koreańskich i zagranicznych. W najbliższą niedzielę (4 czerwca, godz. 17.00) zagra dla pasażerów wrocławskiego lotniska i wszystkich chętnych, którzy pojawią się w hali ogólnodostępnej terminalu.

Wybór repertuaru jest nieprzypadkowy – Polskie Linie Lotnicze LOT chcą w ten sposób przybliżyć pasażerom kulturę azjatycką. Dzięki przesiadce w Warszawie pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą dolecieć między innymi do Seulu, Tokio czy Pekinu.

Warto przypomnieć, że to kolejny raz, gdy wrocławskie lotnisko organizuje tego typu wydarzenie. W marcu, z okazji piątych urodzin nowego terminalu, pasażerowie i mieszkańcy regionu zobaczyli koncert w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu – „Frank Sinatra i przyjaciele” oraz wzięli udział w urodzinowym silent disco. Przed terminalem Portu Lotniczego Wrocław znajduje się też instalacja kinetyczna Copernicus, która inspirowana jest układem słonecznym. Wcześniej w terminalu obejrzeć można było instalację znanego wrocławskiego artysty Jerzego Kosałki, przedstawiającą bociany i krasnale, a także „Glasshenge” – niezwykłe szklane rzeźby Tomasza Urbanowicza czy „Linie” Urszuli Wilk.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę