Odlotowy długi weekend


Przed nami kolejne święto i kolejny długi weekend – Boże Ciało, które wypada w czwartek, 15 czerwca. To ponowna okazja, by wziąć kilka dni urlopu i zaplanować słoneczny urlop z wylotem z Wrocławia.

W czerwcu ponownie będziemy mieć okazję, by biorąc zaledwie dzień urlopu, zaplanować czterodniowy wypoczynek. Jeżeli do tego dołożymy jeszcze wolną środę, uda nam się odwiedzić Rejkiawik* – nowość w letnim rozkładzie lotów. Na Islandii godne polecenia są między innymi Dettifoss, czyli największy wodospad w Europie, pola lawowe i obszary wulkaniczne czy spacer pod lodowcem Langjökull. W Reykjaviku jest również kilkaset knajpek i restauracji, w których nie brakuje nietypowych pomysłów na obiad, jak zupa rybna z mlekiem kokosowym.

Urlop od środy do niedzieli daje też okazję, by wypocząć na piaszczystych plażach Malty**. Wyspa gwarantuje słoneczną pogodę i przyjemne temperatury. Ciekawe jest także zwiedzanie stolicy Valetty, która ma niepowtarzalny klimat, dzięki mieszance kultur i napływowi żeglarzy ze wszystkich stron świata. Na uwagę zasługują tutejsze restauracje. Najpopularniejszymi daniami są przede wszystkim ross il forn czyli ryż z dodatkiem mięsa, zapiekany z serem, a także torta tal lampuki – pasztet rybny z dodatkiem pomidorów, cebuli oraz szpinaku.

Dzięki połączeniom niskokosztowym z Wrocławia polecimy bezpośrednio do Paryża (Beauvais)***. Od czwartku do niedzieli czasu na pewno wystarczy, by zobaczyć Katedrę Notre Dame, Wieżę Eiffla, przespacerować się Champs-Elysees i odwiedzić Luwr czy jedno z innych, znanych na całym świecie muzeów sztuki. Reszta czasu z przyjemnością upłynie na zaglądaniu w urocze zakątki paryskich ulic, podziwianiu artystycznych wystaw i piciu wina w romantycznych ogródkach kawiarni.

*Wizz Air – 758 zł – w terminie 14.06-18.06, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 11.05).
**Ryanair – 967 zł – w terminie 14.06-18.06, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 11.05).
***Ryanair – 458 zł – w terminie 15.06-18.06, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 11.05).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę