Odliczamy do wakacji


Megalonissos, czyli Wielka Wyspa – tak Grecy nazywają Kretę, największą spośród tysięcy wysp greckich. Wrocław od Chanii dzielą niespełna trzy godziny lotu. Warto wykorzystać tę bliskość i spędzić tam dłuższy urlop lub kilkudniowy city break.

Kreta to jeden z najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków oferowanych z Wrocławia. Już kilka dni wystarczy, by odpocząć na najpiękniejszych piaszczystych plażach, wykąpać się w morzu Kreteńskim lub Libijskim, zobaczyć wąwóz Samari, odwiedzić tawerny. Warto spróbować tutaj takich potraw, jak horiatiki – sałatkę z pomidorów, cebuli, ogórka, oliwek i sera fety czy dolmadakii – ryżu zawijanego w liście winogron lub w kwiaty cukinii.

Sercem Krety jest Chania. Można tu zwiedzić wiele ciekawych zabytków, między innymi pomniki z okresu bizantyjskiego czy z czasów Wenecjan i Imperium Ottomańskiego. Aby lepiej poznać bogatą historię Krety, warto zwiedzić Muzeum Morskie Krety, Muzeum Archeologiczne i Muzeum Wojny. Obecność tętniących życiem klubów oraz nowoczesny styl życia powodują, że Chania jest uważana za jeden z czołowych kurortów turystycznych świata.

Wrocławscy podróżni mogą samodzielnie zaplanować wypoczynek w Chanii, korzystając z lotów Ryanaira. Samoloty z Wrocławia wylatują tam dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Warto śledzić ofertę przewoźnika ceny są bardzo atrakcyjne*. Wakacje w Chanii organizuje również osiem działających we Wrocławiu biur podróży: Ecco Holiday, Exim Tours, Grecos, Itaka, Neckermann, Rainbow Tours, Sun&Fun i TUI.

*Ryanair – 358 zł – w terminie 05.06-09.06, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 11.05).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę