Kierunek – południe Europy


Majorka, Alicante, Malaga, Teneryfa i Rzym. U progu sezonu letniego coraz większą popularnością cieszą się kierunki południowe.

Pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji kilkanaście kierunków południowych. Jest to przede wszystkim Hiszpania (sześć kierunków), ale również Włochy (cztery kierunki), Malta, Grecja czy Portugalia. Podróżni chętnie z nich korzystają – pokazują to statystyki tegorocznego weekendu majowego. Największą popularnością cieszyły się: Majorka (nowość), Alicante, Malaga, Teneryfa i Rzym.

- Gdy spojrzymy na mapę najpopularniejszych połączeń, staje się jasne, że pasażerowie wrocławskiego lotniska są entuzjastami południa Europy. Jesteśmy przekonani, że ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesiącach. Sezon letni dopiero ruszył, a miesiące największego zainteresowania podróżami są wciąż przed nami – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Osoby korzystające z oferty biur podróży współpracujących z wrocławskim lotniskiem chętnie wybierają Grecję. O jej popularności najlepiej świadczy duży wybór greckich kierunków. W obecnym sezonie jest ich aż osiem, w tym jedna nowość, czyli Kefalonia. Wielkim zainteresowaniem cieszy się też propozycja odpoczynku w Hiszpanii: na Majorce, Wyspach Kanaryjskich i w Barcelonie. Popularnością cieszą się też Albania (nowość), Portugalia, Bułgaria, Sycylia, Turcja i Egipt.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę