Aż o 18,6% pasażerów więcej


W kwietniu 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył blisko 220 tysięcy pasażerów, czyli aż o 18,6% więcej niż w kwietniu 2016 roku. To rezultat między innymi letniej siatki lotów, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba prawie 70 połączeń.

W ubiegłym miesiącu więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych – sieciowych oraz niskokosztowych. W sumie z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 217,6 tys. osób. Pasażerów było o 18,6% więcej niż w kwietniu 2016 roku. – O wzrostach zdecydowała rekordowa letnia siatka połączeń. Podróżni mają teraz do wyboru blisko 70 kierunków, w tym nowości – Lizbonę, Lwów i Majorkę, do których w maju dołączy również Reykjavik - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Rosnącą popularnością cieszą się kierunki południowe. Liczba pasażerów latających do Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Włoch wzrosła w odniesieniu do ubiegłego roku o 42,5%. Jest to widoczne również w wypełnieniach samolotów, szczególnie do Rzymu (96%), Malagi (95%), Madrytu (93%), na Maltę (93%) i do Mediolanu (93%). Na tym tle doskonale wypadają również tegoroczne nowości – Lizbona i Majorka (ponad 90%). Dużą popularnością cieszą się niskokosztowe połączenia na Wyspy Brytyjskie, na przykład do Londynu średnio zajętych jest 93% miejsc, podobnie do Bristolu, Cork, Glasgow. W sumie liczba podróżnych korzystających z tanich połączeń lotniczych wzrosła o 19,4% w porównaniu do kwietnia 2016 roku.

Dzięki tanim połączeniom Ryanaira na lotnisko im. Chopina w Warszawie, znacznie wzrosła liczba pasażerów na trasach krajowych. W kwietniu było to 48,5 tys. osób, czyli o ponad 19% więcej niż w tym samym okresie 2016 roku. Obsłużono też więcej podróżnych na trasach do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym czasie było ich o 4,7% więcej, niż w kwietniu 2016 roku (ponad 30,2 tys.). Z kolei o blisko 348% wzrosła liczba pasażerów korzystających z lotów czarterowych. Było to spowodowane poszerzeniem oferty przez biura podróży działające we Wrocławiu.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę