Sezon urlopowy już rozpoczęty


Wakacje z biurem podróży to nie tylko lipiec i sierpień. Dla podróżnych wrocławskiego lotniska trwają już od kwietnia, kiedy wystartowały pierwsze czartery. Na zakup wycieczek decydujemy się coraz wcześniej – popularnością cieszą się tegoroczne nowości: Tirana w Albanii i Kefalonia w Grecji.

Pierwsi pasażerowie Portu Lotniczego Wrocław polecieli na urlopy z biurami podróży już w kwietniu. W ofercie znalazły się Egipt (Hurghada), Turcja (Antalya) oraz Grecja – z dwa razy większą liczbą kierunków niż rok temu o tej porze (Rodos, Zakynthos, Korfu, Heraklion i Kreta). W maju propozycję lotów czarterowych z Wrocławia uzupełni Majorka.
- Podróżni dostrzegają wiele zalet wakacyjnego wypoczynku jeszcze przed apogeum letniego sezonu. Wycieczki często są dostępne w niższych cenach, na miejscu nie ma jeszcze dużej liczby turystów, a w słonecznych kurortach pogoda już dopisuje – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. – Poza tym w tym roku zauważamy, że podróżni chętniej decydują się na oferty first minute. Zdają sobie sprawę, że mogą liczyć na największy wybór hoteli i terminów, a także zniżki i bonusy – dodaje.
W siatce czarterowej na lato 2017 znalazło się ponad 20 połączeń z Wrocławia, w tym dwie ciekawe nowości – Kefalonia w Grecji oraz Tirana w Albanii. Oba kierunki bardzo szybko zyskały dużą popularność. Biuro podróży Itaka zdecydowało się nawet wcześniej uruchomić  loty do Albanii. Z kolei Kefalonia podtrzymuje trend popularności Grecji. Wielkim zainteresowaniem u progu lata cieszy się również propozycja odpoczynku w Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, Sycylii, Turcji i Egiptu.
Z wrocławskiego lotniska zorganizowane wakacje oferują biura podróży: Coral Travel – Wezyr Holidays, Exim Tours, Grecos, Itaka, Neckermann, Rainbow Tours, Sun&Fun i TUI.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę