Rusza nowe połączenie na Islandię


Już 31 maja z Wrocławia wystartuje pierwszy samolot linii Wizz Air do Reykjaviku. To kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska. Bilety w sprzedaży*.

Islandia to ze względu na przyrodę miejsce niezwykle atrakcyjne, o każdej porze roku, a na dodatek wciąż nieodkryte. Bardzo ciekawym miastem jest też sam Reykjavik. Ten kierunek może być nowym hitem turystycznym – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.
Na wyspie warto zatrzymać się na dłużej, podziwiając spektakularną przyrodę. Godne polecenia są między innymi Dettifoss, czyli największy wodospad w Europie, pola lawowe i obszary wulkaniczne czy spacer pod lodowcem Langjökull. Wielką atrakcją jest kąpiel w Błękitnej Lagunie. Woda przez cały rok ma tutaj temperaturę około 70 st. C. W Reykjaviku jest kilkaset knajpek i restauracji. Nie brakuje tu zaskakujących pomysłów, jak na przykład zupa rybna z mleczkiem kokosowym czy chleb, który jest pieczony w geotermalnej piekarni. Samoloty do Reykjaviku będą latały dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. Letnią nowością w ofercie Wizz Air jest również Lwów, drugie po Kijowie połączenie na Ukrainę. Dwie nowości pojawiły się też w ofercie Ryanair – są to wyczekiwane Lizbona i Majorka. W sumie przewoźnicy przygotowali blisko 70 tras.

*Wizz Air – 528 zł – w terminie 31.05-04.06, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 25.04).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę