Odliczamy do wakacji


Na weekend, tydzień lub cały urlop. Z Wrocławia tanio i szybko można polecieć do słonecznej Malagi. Samoloty czekają na podróżnych w każdy piątek i poniedziałek.

Malaga to jedno z najchętniej wybieranych wakacyjnych połączeń z oferty wrocławskiego lotniska. Krajobraz „rajskiego miasta” tworzą przejrzyste wody Morza Śródziemnego, spokojne zatoczki oraz piękne kamieniste i piaszczyste plaże. Coś dla siebie znajdą osoby preferujące aktywny wypoczynek. Wybrzeże uważane jest też za mekkę golfistów – znajdują się tam jedne z najlepszych pól na świecie. W Andaluzji narodziło się flamenco, stamtąd wywodzi się także tradycja ludowych zabaw i festynów – corrida.
Drugie co do wielkości miasto w Andaluzji słynie również z zabytków, pamiętających czasy starożytnych Maurów. To między innymi słynna katedra, która pozbawiona jest jednej z wież, przez co miejscowi zwykli nazywać ją „jednoręką”. Na listę miejsc do zobaczenia trzeba wpisać słynne muzeum Pabla Picassa. Obiekt jest jednocześnie miejscem urodzenia artysty. Malaga to kraina oryginalnej kuchni. Warto tutaj spróbować lokalnego wina, sałatki z gorzkich pomarańczy, a także panierowanych i smażonych w głębokiej oliwie ryb.
Ryanair lata z Wrocławia na Malagę w każdy piątek i poniedziałek. Warto śledzić na bieżąco ofertę przewoźnika – ceny biletów w obie strony rozpoczynają się od 548 zł*. Latem 2017 roku wrocławscy podróżni mogą polecieć liniami Ryanair również do Alicante, Barcelony (Girona), Madrytu, na Majorkę i Teneryfę. Zorganizowane wakacje w Hiszpanii proponują też biura podróży Itaka, Rainbow i TUI.

*Ryanair – 548 zł – w terminie 05.06-12.06, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 25.04).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę