Odliczamy do wakacji


- Podróżni cenią Hiszpanię za przyjazny, sprzyjający wypoczynkowi klimat, regionalną kuchnię, a także atrakcje i niespotykane nigdzie indziej widoki. Nie dziwi więc, że niskokosztowe loty do Alicante, Barcelony, Madrytu, Malagi, na Majorkę czy Teneryfę cieszą się dużym zainteresowaniem podróżnych. To idealne miejsca na dłuższy wypoczynek, jak również kilkudniowy city break – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Alicante jest idealne dla osób, które chcą poczuć atmosferę południa Hiszpanii. Plaże w pobliżu centrum kuszą ciepłym piaskiem, czystą wodą oraz tętnią życiem towarzyskim. Nieco dalej bez problemu znaleźć można spokojniejsze miejsce na wypoczynek i morskie kąpiele. Efektowna promenada zachęca do spacerów przez cały dzień, podobnie jak piękna marina otoczona palmami. W Alicante koniecznie trzeba odwiedzić jedną z restauracji proponujących owoce morza, tym bardziej, że przez wieki miasto było jednym najważniejszych ośrodków portowych.

Część urlopu warto poświęcić na zwiedzanie. Na pewno na uwagę zasługuje barokowy ratusz, Bazylika Santa María i zamek Santa Bárbara. Z tego ostatniego roztacza się piękna panorama miasta. Dłuższy pobyt w Alicante warto wykorzystać na wyprawę w inne ciekawe zakątki Hiszpanii. Miasto jest położone w pobliżu Walencji, a od Madrytu oddalone jest o około 70 km (pomiędzy miastami funkcjonuje dogodne połączenie kolejowe). Jedną z dodatkowych atrakcji jest znajdująca się na Morzu Śródziemnym wyspa Tabarca. Warto tutaj zanurkować w otaczających ją ciepłych wodach.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę