Rusza nowe połączenie na Ukrainę


Już 13 kwietnia z Wrocławia wystartuje pierwszy samolot linii Wizz Air do Lwowa. To kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska. Pierwsze rejsy cieszą się ogromną popularnością.

Lwów to miejsce z bogatą przeszłością oraz prawdziwie słowiańską duszą, co czyni je szczególnie atrakcyjnym dla miłośników sentymentalnych i historycznych podróży. Dzięki oczekiwanej nowości w ofercie wrocławskiego lotniska, wycieczka do tego miasta będzie komfortowa i potrwa około 90 minut.

We Lwowie warto wybrać się na wycieczkę polskimi śladami. Na uwagę zasługuje Opera Lwowska, gdzie dawniej wystawiono między innymi sztuki Fredry. Ciekawym miejscem jest też Lwowska Galeria Sztuki z dziełami Matejki, Kossaka czy Grottgera. Polacy często wybierają się także na zabytkowy Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich – spoczywa tu wiele osób zasłużonych dla polskiej historii i kultury. Miasto słynie ze wspaniałych restauracji o klimatycznych wnętrzach. Najpopularniejszym daniem jest barszcz ukraiński. Koniecznie trzeba spróbować pielmieni oraz wareników, czyli dwóch różnych rodzajów pierogów

Rejsy do Lwowa będą realizowane dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. To będzie drugie połączenie z Wrocławia na Ukrainę. Jesienią Wizz Air uruchomił loty do Kijowa, które cieszą się ogromną popularnością. W sumie na lato 2017 przewoźnicy przygotowali blisko 70 tras, a w tym aż 7 nowości. Poza Lwowem są to między innymi: Reykjavík, Lizbona, Majorka oraz Tel Awiw. Do nowych kierunków należą również Kefalonia i Tirana, oferowane przez biura podróży. Warto przypomnieć, że od 31 października do Lwowa latać będzie także Ryanair.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę