Miasto na krańcu Europy


Stolica Portugali przyciąga piaszczystymi plażami, ciekawymi zabytkami i smacznym jedzeniem. By je odkryć, wystarczy wyruszyć na wiosenny urlop. Skąd lecieć? Oczywiście z Wrocławia! To nowość w letnim rozkładzie lotów.

Niskokosztowe połączenie do Portugalii było bardzo wyczekiwane przez wrocławskich podróżnych. Od 28 marca do Lizbony lata Ryanair. - To zabytkowe, a zarazem niezwykle atrakcyjne miasto, będące świetnym miejscem na spędzenie wakacji. Samoloty latają na tej trasie dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Dzięki temu można zaplanować kilkudniowy, wiosenny city break lub dłuższy wypoczynek – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Spacer po stolicy Portugalii przypomina wędrówkę splątanymi ulicami, między siedmioma wzgórzami. To sprawia, że dla wielu turystów kluczowy jest zakup biletu tramwajowego. Wsiadając do linii numer 28 można zobaczyć większość najważniejszych zabytków, między innymi kościół Sao Vicente de Fora, zamek św. Jerzego czy bramę Parku Estrela. Wielu turystów odwiedzających Lizbonę jest pod wrażeniem plaż. Za najlepszą uważana jest Praia de Carcavelos. Jest idealna dla rodzin, ma szeroki, piaszczysty brzeg oraz słynie z fal dobrych do surfingu.

Lizbona to jedna nowości w letniej siatce połączeń od linii lotniczych Ryanaira. Od 28 marca podróżni latają również na Majorkę. Nowy rozkład to też Reykjavík, Tel Awiw (PLL LOT), Lwów (Wizz Air) oraz Kefalonia i Tirana (oferowane przez biura podróży). Warto śledzić oferty przewoźników, ceny są bardzo atrakcyjne.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę