W marcu na Majorkę


Piękne plaże, błękitne morze, zapierające dech piękno przyrody, a także tętniące życiem kurorty i specjały regionalnej kuchni. Już od 28 marca pasażerowie wrocławskiego lotniska skorzystają z nowego niskokosztowego połączenia na Majorkę. Samoloty będą latały we wtorki i soboty. W kwietniu ceny rozpoczynają się od 438 zł w dwie strony*.

Majorka jest znana przede wszystkim z pięknych plaż, w tym ze złotym lub białym, miękkim piaskiem, otoczonym przez turkusowe, zachęcające do kąpieli morze. Niektóre uznawane są za najlepsze na świecie. Na uwagę zasługują na przykład plaże: Cala Agulla, Es Trenc, Cala Mondrago Port de Pollença czy Port d’Alcudia. Obowiązkowym przystankiem jest El Arenal, gdzie znajduje się centrum rozrywki, raj dla windsurferów i największy w Europie park wodny Aquacity.
Majorka to również interesujące zabytki. W stolicy wyspy, Palma De Mallorca, zobaczyć można imponujących rozmiarów katedrę La Seu, z największym na świecie witrażem. Odwiedzić warto też gotycki pałac królów Majorki, Łaźnie Arabskie czy zamek Bellver. Wyspa słynie ze znakomitych restauracji, z wieloma kulinarnymi specjalnościami. Jedną z nich są gęste, warzywne zupy, podawane z wiejskim chlebem. Innym daniem, które warto spróbować jest coca. To rodzaj miejscowej pizzy z różnymi dodatkami, w tym ze szpinakiem, sardynkami, a nawet rodzynkami.
Majorka to niejedyna premiera w letnim rozkładzie Portu Lotniczego we Wrocławiu. Nowością w ofercie Ryanaira będą również Lizbona, która od dawna była wyczekiwana przez podróżnych. Latem 2017 roku polecimy również w dwa nowe miejsca, do których zabierze nas Wizz Air. Pierwsze to Rejkiawik – doskonałe miejsce na spędzenie aktywnego i jednocześnie relaksującego czasu w pięknej scenerii islandzkich krajobrazów. Drugie to architektoniczna perła Wschodu – Lwów.

*Ryanair – 438 zł – w terminie 04.04-08.04, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 06.03).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę