Ruch na lotnisku coraz większy


W lutym 2017 roku z Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 177 tys. pasażerów, czyli aż o prawie 17% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Co złożyło się na ten wynik?

W lutym z oferty tanich linii na trasach międzynarodowych skorzystało o ponad 12% więcej pasażerów, niż w tym samym okresie poprzedniego roku. To zasługa nowych kierunków (Madrytu, Kijowa, Belfastu, Birmingham, Manchesteru i Newcastle, Malty), a także lepszego wypełnienia samolotów. Poza popularnymi połączeniami na Wyspy Brytyjskie, bardzo duże wypełnienie zanotowały samoloty lecące na Teneryfę (ponad 97%), Maltę (93%), Barcelonę, Madryt czy Rzym (po ponad 90%).
Dynamicznie rośnie zainteresowanie pasażerów lotami krajowymi. Tu ruch był większy o 34,5%. W tym przypadku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 43 tys. pasażerów. Aż o 81% więcej pasażerów zdecydowało się na podróż do Warszawy z tanimi liniami. Wynikało to przede wszystkim z większej liczby lotów na tej trasie oferowanych przez linie Ryanair oraz zmiany portu docelowego na lotnisko im. Chopina.
W marcu obsłużono też więcej podróżnych w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym czasie pasażerów było ponad 26,5 tys., czyli o 9,8% więcej niż w lutym 2016 roku. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się loty do Düsseldorfu (wzrost aż o 66%). Z kolei o ponad 10% więcej było osób latających na trasie Wrocław – Frankfurt. O 33% wzrosła też liczba pasażerów korzystających z lotów czarterowych.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę