Ryanair rozwija skrzydła we Wrocławiu


Rekordowa siatka połączeń, 3 samoloty, nowoczesne centrum IT, ambitne plany. Irlandzki przewoźnik Ryanair sukcesywnie rozwija swoje skrzydła we Wrocławiu.

Ryanair jest związany z Portem Lotniczym Wrocław od początku swojej działalności w Polsce, czyli od 2005 roku, kiedy uruchomił tu pierwsze polskie rejsy – do Londynu Stansted. Przez 12 lat znacznie rozwinął siatkę lotów. W aktualnym rozkładzie obsługuje 20 połączeń z Wrocławia, od sezonu letniego będzie ich 27, a od zimowego 2017/2018 – 29. Popularne kierunki irlandzkiego przewoźnika to oczywiście Wyspy Brytyjskie, ale też południe Europy – Teneryfa, Malta czy Madryt. Rosnącą popularnością cieszy się również jego krajowe połączenie do Warszawy (lotnisko im. Chopina).
Cieszymy się, że linie Ryanair wiążą się z Wrocławiem coraz mocniej i systematycznie rozwijają u nas swoje zaplecze. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ inwestycje przewoźnika przekładają się na wymierne korzyści nie tylko dla lotniska, ale też dla miasta oraz regionu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
W 2016 roku linie otworzyły Laboratorium Podróży Travel Labs Polska. To pierwsze centrum IT Ryanaira poza Irlandią. Zajmuje się rozwojem strony internetowej przewoźnika oraz aplikacji na telefony komórkowe. W bazie operacyjnej stacjonują już trzy samoloty Ryanaira. We Wrocławiu powstaje trzecia w Europie, a pierwsza w Polsce baza techniczna przewoźnika. Znajdą się w niej dwa stanowiska, gdzie konserwowane i sprawdzane będą samoloty. Pracę znajdzie tutaj 150 wysoko wykwalifikowanych specjalistów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę