Ryanair ogłasza rekordowy rozkład lotów


Sycylia, Neapol, Edynburg, Leeds Bradford, Oslo Torp, a także ogłoszone wcześniej Tel Awiw, Bruksela Charleroi i Gdańsk. Linie Ryanair ogłosiły nowości na sezon zimowy 2017/2018.

Do Brukseli i Gdańska będą trzy rejsy w tygodniu, a w przypadku pozostałych nowych tras dwa. Od października pasażerowie otrzymują atrakcyjne turystycznie kierunki włoskie oraz, po raz pierwszy, na Bliski Wschód, a także ważne połączenie do Brukseli. Bardzo cieszy połączenie do Edynburga – szkockiej stolicy kultury oraz do Leeds Bradford w północnej Anglii. Trasy te znakomicie uzupełnią naszą siatkę kierunków brytyjskich. Z kolei uruchomienie trasy do Gdańska dowodzi, że przewoźnik dostrzega potencjał w połączeniach krajowych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Fascynuje egzotyką, bogactwem zabytków i krajobrazami. Szczyci się największą w Europie liczbą godzin słonecznych w ciągu roku. Drugą włoską nowością jest Neapol, który zachwyca swoim położeniem – tuż nad błękitną zatoką z robiącym wrażeniem Wezuwiuszem w tle. Na uwagę zasługują również szkockie krajobrazy Edynburgu. To miasto, w którym urodził się Arthur Conan Doyle – twórca serii o Sherlocku Holmesie, a w jednej z tutejszych kawiarni J.K. Rowling napisała książkę o Harrym Potterze. Edynburg uzupełni ofertę połączeń na Wyspy Brytyjskie, podobnie jak Leeds Bradford. Lotami na tej trasie z pewnością będą zainteresowani pasażerowie związani zawodowo z tym angielskim regionem. Z kolei do Oslo Torp warto przylecieć, aby poczuć morski klimat, poznać Muzeum Łodzi Wikingów oraz odwiedzić ratusz, w którym wręczana jest nagroda Nobla.
W sezonie zimowym 2017/2018 oferta linii Ryanair z Wrocławia będzie rekordowo bogata – łącznie będzie to 29 kierunków. Przewoźnik przewiduje, że w ciągu roku obsłuży we Wrocławiu 1,6 mln klientów, co oznacza wzrost ruchu lotniczego o 26%. W aktualnym rozkładzie linie Ryanair obsługują 20 połączeń z Wrocławia. Warto przypomnieć, że już wiosną 2017 ruszą dwa nowe kierunki od irlandzkiego przewoźnika – Lizbona i Majorka.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę