Islandia w zasięgu lotu


Rejkiawik to kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska. Pierwszy samolot linii Wizz Air na tej trasie wystartuje 31 maja 2017 roku. Bilety już w sprzedaży.

Nowa trasa liczy blisko 2700 km i będzie jedną z najdłuższych z wrocławskiego lotniska – dalej jest tylko na Teneryfę. – Islandia to ze względu na przyrodę miejsce niezwykle atrakcyjne, o każdej porze roku, a na dodatek wciąż jeszcze nieodkryte. Bardzo ciekawym miastem jest też sam Rejkiawik. Ten kierunek może być nowym hitem turystycznym, podobnie jak ogłoszone niedawno przez linie Wizz Air połączenie do Lwowa – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.
Poza Islandią Wizz Air  oferuje z Wrocławia jeszcze 9 kierunków. Najwięcej do Anglii: Londyn Luton, Doncaster Sheffield i Birmingham. Przewoźnik proponuje również dwa skandynawskie połączenia (Oslo Torp i Sztokholm Skavsta) i dwa na Ukrainę (Kijów i od kwietnia Lwów). Siatkę uzupełniają Dortmund i Eindhoven. Bilety na wszystkie trasy są już w sprzedaży. Warto śledzić ofertę przewoźnika. Ceny są atrakcyjne.
Wizz Air działa na wrocławskim lotnisku od 2006 roku. Wtedy uruchomił swoje pierwsze połączenie do Dortmundu. Cztery lata później otworzył we Wrocławiu bazę operacyjną, w której obecnie stacjonuje samolot Airbus A320 i pracuje 35 osób. W 2016 roku świętował we Wrocławiu swojego 45-milionowego pasażera w Polsce. W 2016 roku we Wrocławiu przewoźnik obsłużył 367 tys. osób. Plany na ten rok, zgodnie z jego zapowiedziami, to minimum pół miliona pasażerów, czyli 25% więcej.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę