Dzień Św. Patryka


17 marca Irlandia robi się zielona (budynki są podświetlane w tym kolorze), a mieszkańców i turystów ogarnia atmosfera zabawy. Centrum wydarzeń jest Dublin*, gdzie tradycyjnie zapalano aż cztery dni świętowania (od 16 do 19 marca). W planach są uliczne tańce i koncerty, degustacje zielonego piwa, a także parada ulicami miasta z motywami z irlandzkich mitów, legend i historii. Równie ciekawie zapowiadają się obchody w innych irlandzkich miastach, na przykład Cork** i Shannon***.

– W samym sercu Irlandii dzień św. Patryka smakuje wyjątkowo. Uroczystości związane z obchodami wciągają i na długo pozostają w pamięci. Później zabawa przenosi się oczywiście do pubów. A wszystko w atmosferze otwartości i z typowo irlandzkim poczuciem humoru – opowiada Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

W Dzień Świętego Patryka zabawa jest wszędzie tam, gdzie są Irlandczycy. Dlatego ciekawą propozycją jest wyjazd do Belfastu w Irlandii Północnej. Tutaj każdego roku w południe rozpoczyna się barwna parada, która wyrusza spod miejskiego City Hall. Na licznych platformach pojawiają się artyści, muzycy oraz tancerze. Całość kończy się na placu Custom House, gdzie koncert dają gwiazdy. Ceny lotów są atrakcyjne****, dlatego podróż warto zaplanować już teraz.

*Ryanair – 394,2 zł – w terminie 15.03-19.03, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 03.02).
**Ryanair – 548 zł – w terminie 18.03-21.03, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 03.02).
***Ryanair – 453,1 zł – w terminie 18.03-21.03, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 03.02).
**** Ryanair – 199,1 zł – w terminie 13.03-20.03, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 03.02).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę