Zakochani w Bolonii


Marzycie o walentynkowym wyjeździe, ale Paryż wydaje się wam zbyt banalny? Postawcie na Bolonię – włoskie miasto miłości! Polecicie tam prosto z Wrocławia już za 172,20 zł*.

Spacer po Bolonii warto rozpocząć od Piazza Maggiore, czyli głównego placu Starego Miasta. Góruje nad nim jedna z najpiękniejszych świątyń w Europie – Bazylika San Petronio. Pary powinny zwrócić swoją uwagę w kierunku XIII-wiecznego Palazzo del Podestà, ze słynną Galerią Szeptów. To szczególnie popularne miejsce wśród zakochanych, którzy zwykli wyznawać sobie tutaj miłość.

Wychodząc z placu warto pójść na zachód ulicą Via Rizzoli. Po krótkim spacerze ukazuje się kolejna atrakcja Bolonii – Dwie Wieże, które stanowią znak rozpoznawczy miasta. Warto wspiąć się po blisko 500 stopniach, by w nagrodę rozkoszować się romantycznym widokiem na góry. W niedalekiej odległości od popularnych wież znaleźć można „Most Zakochanych”, na którym pary zawieszają „kłódkę miłości”.

Bolonia słynie również z wyśmienitej kuchni, dlatego jest idealnym miejscem na romantyczną kolację we dwoje. W kameralnych restauracjach trzeba skosztować ręcznie robionych makaronów z sosem bolognese lub jedynej w swoim rodzaju pizzy z pieca. Co szczególnie powinno ucieszyć zakochanych to fakt, że do włoskiego miasta miłości można wybrać się na przyśpieszone Walentynki (8-12 lutego) już za jedyne 172,20 zł* w dwie strony.

*Ryanair – 172,20 zł – w terminie 08.02-12.02, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 18.01).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę